Brytyjski policjant został skazany na dwadzieścia tygodni więzienia z powodu „rasistowskich” memów publikowanych na jednym z internetowych komunikatorów. Przed dwoma laty funkcjonariusz miał zamieszczać treści wyśmiewające sprawę śmierci amerykańskiego przestępcy George’a Floyda, co miało między innymi „naruszyć zaufanie do policji”.

James Watts służył dotychczas w jednostce policji w West Mercia. W maju i czerwcu 2020 roku prowadził więc konwersację ze swoimi kolegami z pracy na popularnym komunikatorze WhatsApp. Publikował wówczas memy nawiązujące do głośnej śmierci George’a Floyda, czyli amerykańskiego przestępcy i narkomana zmarłego w czasie policyjnej interwencji.

Ogółem policjant z Wielkiej Brytanii usłyszał dziesięć zarzutów, dotyczących „rasistowskich” treści mających rzekomo kryć się za internetowymi memami. Zdaniem sędziów w ten sposób podważył zaufanie do swojej służby, ponieważ zamieszczał podobne treści będąc czynnym funkcjonariuszem.

31-latek przyznał się ostatecznie do zarzucanych mu czynów i spędzi 20 tygodni w areszcie. Co prawda już wcześniej zrezygnował z pracy w brytyjskiej policji, tym niemniej dodatkowo otrzymał dożywotni zakaz służby w tej formacji.

Na podstawie; news.sky.com.