Siedmiu Nigeryjczyków przebywających w Niemczech zorganizowało protest w miejscowości Pfaffenhofen w Bawarii. „Uchodźcom” z Afryki nie spodobało się bowiem, że zostali przeniesieni do nowych mieszkań, które mają znajdować się zbyt daleko większych miast, a ponadto ma być zlokalizowane w miejscu z dużą ilością komarów.

Nigeryjczycy w ubiegły czwartek zostali przeniesieni do mieszkań znajdujących się na terenie dawnego ośrodka Bundeswehry, ponieważ zdaniem urzędników zajmujących się „uchodźcami” właśnie zwolniły się w nim nowe miejsca. Afrykańczykom ten pomysł jednak się nie spodobał, dlatego przyjechali do urzędu powiatowego w Pfaffenhofen, aby w ten sposób wyrazić swoje niezadowolenie z tej decyzji.

Ich zdaniem dawny obiekt niemieckiego wojska znajduje się w dużej odległości od większych ośrodków miejskich, zaś dodatkowo roi się w nim od komarów. Urzędnicy przekonując ich do osiedlenia się w nowej lokalizacji zaopatrzyli ich w środki odstraszające komary, a także zapewnili, że dziennie kursuje z niej przynajmniej jedenaście autobusów dowożących ludzi do okolicznych miast.

Ostatecznie Nigeryjczycy zostali przekonani przez policjantów do zakończenia protestu i następnie odwiezieni do Monachium. Urzędnicy przewidują, że w najbliższych dniach zostaną jednak oni osiedleni w nowym miejscu.

Na podstawie: donaukurier.de.