Wielki Mufti Omanu, szejk Ahmed bin Hamad Al-Khalili, w swoim nowym oświadczeniu potępił wszelkie rodzaje homoseksualizmu. Jednocześnie wezwał cały świat do konfrontacji z tym zjawiskiem, które jego zdaniem ma „zagrażać rasie ludzkiej”. Stanowisko islamskiego duchownego związane jest z potępieniem byłego egipskiego piłkarza, krytykującego angielski futbol za promowanie postulatów LGBTQWERTY.

Dawny reprezentant Egiptu, Mohamed Aboutreika, pracuje obecnie dla katarskiej stacji telewizyjnej BeIn Sports. Dwa tygodni temu krytycznie odniósł się on na antenie do akcji prowadzonej przez angielską Premier League, co roku urządzającej w grudniu manifestacje swojego poparcia dla postulatów mniejszości seksualnych. Aboutreika apelował do piłkarzy wyznających islam, aby nie przyłączali się do niej, za co został upomniany przez władze angielskich rozgrywek.

Do całej sprawy odniósł się również największy muzułmański autorytet Omanu. Al-Khalili kilka dni temu opublikował w mediach społecznościowych pierwsze oświadczenie w tej sprawie, wskazując na niebezpieczeństwa związane z ruchem LGBTQWERTY.

Wystosował więc apel do ludzi „czystego sumienia”, aby zabierali głos w kwestii „nieprzyzwoitości zwanej homoseksualizmem”. Omański mufti podkreślił wówczas, że milczenie na ten temat jest „powodem kary i gniewu Boga Wszechmogącego”.

Teraz omański duchowny po raz kolejny skrytykował zjawisko homoseksualizmu. W nowym oświadczeniu zdecydowanie potępił on wszelkie odmiany homoseksualizmu. Przede wszystkim wezwał całą międzynarodową społeczność do „konfrontacji w sprawie zagrażającej przyszłości rasy ludzkiej”. W jego opinii konieczne jest więc jego odrzucenie „przez wszystkie oświecone umysły na wschodzie i zachodzie”.

Na podstawie: watanserb.com, shabiba.com.

Zobacz również: