W sobotę 15 grudnia ulicami Łodzi kolejny już raz przejdzie coroczna manifestacja, odbywająca się pod hasłem „Idzie Antykomuna”. Celem demonstracji jest przypomnienie o ofiarach wprowadzenia w Polsce stanu wojennego (13 XII 1981) oraz sprzeciwienie się mechanizmom demoliberalizmu.

„Nasza inicjatywa to także znakomita okazja do przypomnienia o konieczności obalenia republiki okrągłego stołu, oraz wyrażenia sprzeciwu przeciwko odbieraniu Polakom wolności i narzucaniu praw przez Unię Europejską. Przypominamy, że 13 grudnia 2007 roku obecnie panująca klasa polityczna podpisała tzw. Traktat Lizboński, ostatecznie rezygnując z polskiej suwerenności na rzecz unijnego superpaństwa” – piszą organizatorzy.

Manifestację organizują lokalni nacjonaliści skupieni w Młodzieży Wszechpolskiej Brygadzie Łódzkiej ONR i Narodowej Łodzi. Start o godzinie 17:00 z Pasażu Schillera. Po demonstracji zaplanowano koncert, którego gwiazdami będą: zespół Irydion oraz raper PiH. Szczegółowe informacje znaleźć można na specjalnie przygotowanej stronie idzieantykomunalodz.blogspot.com.