Janusz Korwin-Mikke wraz z kolejną ze swoich niezliczonych partii występował w ostatnich wyborach parlamentarnych pod hasłem sprzeciwu wobec islamizacji Europy, choć jego wcześniejsze wypowiedzi i felietony wskazywały na wyraźne sympatyzowanie lidera konserwatywnych liberałów z tą religią. Tym razem Korwin-Mikke nie owijał jednak w bawełnę, stąd wprost powiedział, że czeka na prawdziwych muzułmanów, którzy w porównaniu do imigrantów „zaprowadzą porządek”, a Hiszpania pod ich władaniem „kwitła przez prawie 500 lat”.

Szef partii Wolność, znanej wcześniej jako KORWiN, wystąpił wczoraj w „Temacie dnia”, czyli publicystycznym programie Polsatu News. Twierdził w nim, że obecnie w Unii Europejskiej nie istnieje problem uchodźców, ale imigrantów kuszonych przez obietnicę zasiłków społecznych, co oczywiście dla Korwin-Mikkego jest już samo w sobie „socjalizmem”. Rozwiązaniem całego kryzysu imigracyjnego będzie więc zdaniem europosła stwierdzenie, iż Syryjczycy przebywający w obozach w Turcji nie otrzymają żadnych świadczeń społecznych po przybyciu do Europy.

Jednocześnie jednak Korwin-Mikke czeka jednak na przyjście prawdziwych muzułmanów, których przeciwstawia syryjskim uchodźcom. Lider konserwatywnych liberałów twierdzi, iż będą oni obcinać głowy złodziejom, zlikwidują „pochody miłości”, a także zlikwidują „VAT i podatek dochodowy sprzeczny z Koranem”. Korwin-Mikke dodał, że przykładem pozytywnego oddziaływania islamu na Europę jest Hiszpania, która miała „kwitnąć przez prawie 500 lat” podczas arabskiego panowania w czasach średniowiecza.

Korwin-Mikke przed dwoma laty występował w kampanii wyborczej pod hasłami walki z islamizacją Europy oraz najazdem muzułmanów na nasz kontynent. O ile wydawało się, że zwolennicy partii KORWiN rzeczywiście są przekonani do takiego programu, o tyle mocno kontrastował on z wcześniejszymi wypowiedziami jej lidera. Znany polityczny komik od wielu lat postulował bowiem sojusz z islamem przeciwko lewicy, zachwalając przy tym tolerancją religijną jaką rzekomo pod władzą muzułmanów cieszyliby się wyznawcy chrześcijaństwa.

Na podstawie: źródła własne.