Konferencja Episkopatu Polski wezwała do przeprowadzenia zbiórki na rzecz imigrantów, którzy przy pomocy białoruskich służb atakują granicę naszego kraju. Jej przewodniczący, arcybiskup Stanisław Gądecki, twierdzi bowiem, że „migranci są ofiarami niedopuszczalnych rozgrywek w polityce międzynarodowej”.

W tym tygodniu presja ze strony nielegalnych imigrantów i białoruskich służb zaczęła zwiększać się jeszcze bardziej. Przybysze z Bliskiego Wschodu i Afryki już nie tylko niszczą ogrodzenie graniczne, lecz obrzucają kamieniami żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Uzbrojeni białoruscy pogranicznicy zaczęli natomiast przekraczać nielegalnie polsko-białoruską granicę.

Najwyraźniej zaplanowanego ataku na nasz kraj nie dostrzega jednak Konferencji Episkopatu Polski. Wezwała ona w swoim komunikacie wiernych do ogólnopolskiej zbiórki funduszy na rzecz nielegalnych imigrantów. Ma ona być prowadzona przez Caritas Polska we wszystkich kościołach i kaplicach.

Środki zbierane podczas ogólnopolskiej zbiórki zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych Caritas Polska na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce – poinformował przewodniczący Episkopatu.

Abp. Gądecki mówiąc o imigrantach stwierdził, że „”bez uszczerbku dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i jej obywateli, trzeba im okazać naszą solidarność”, ponieważ „migranci są ofiarami niedopuszczalnych rozgrywek w polityce międzynarodowej”.

Na podstawie: gosc.pl.

Zobacz również: