Lokalne śląskie portale informują o sytuacji, do której miało dojść przedwczoraj wieczorem w bazie noclegowej dla ukraińskich uchodźców. Grupa mężczyzn cygańskiego pochodzenia miało wedrzeć się do obiektu, a następnie zaczepiać Ukraińców. Przy okazji interwencji policji okazało się, że część z nich była już karana w naszym kraju.

Do potrzeb ukraińskich obywateli dostosowana hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Knurowie-Szczygłowicach. Portal Ślązag.pl informuje, że w ubiegły piątek do bazy noclegowej trafiło około czterdziestu osób. Tylko kilkanaście z nich okazało się być jednak uchodźcami. Pozostali przybysze mają być natomiast Cyganami i nie wiadomo, w jaki sposób znaleźli się w Polsce.

Przedwczoraj do hali sportowej miała przybyć zaś grupa mężczyzn cygańskiego pochodzenia. Według wspomnianego portalu mieli oni zaczepiać osoby przebywające w obiekcie, ostentacyjnie palić papierosy i głośno się zachowywać.

Ostatecznie musiała zainterweniować policja. Podczas legitymizowania Cyganów okazało się, że nie zamierzają oni legalizować swojego pobytu na terenie naszego kraju, natomiast część z nich była już notowana lub nawet karana przez polski wymiar sprawiedliwości. Policja w trakcie prowadzonych czynności odzyskała poza tym skradzioną niedaleko hulajnogę.

Na podstawie: slazag.pl.