Drugi rozdział został w całości poświęcony wspomnianemu przewodniczącemu partii narodowo-bolszewickiej. Limonov przedstawiony został jako postać kontrowersyjna, jednak doceniana w swoim fachu jakim jest publicystyka. W rozdziale w zasadzie przedstawiona została spora biografia Limonova, w dużym stopniu ukazująca zawiłe meandry w życiorysie tego człowieka. Jest to jeden z ciekawszych rozdziałów w tej książce, gdyż ponownie możemy dostrzec masę przeciwieństw w ideologii narodowego bolszewizmu.
Kolejne rozdziały wydają się równie ciekawe, gdyż przedstawiają działalność dzisiejszych nazboli. Opisanych zostało większość akcji dzięki którym NBP zaistniała w mediach, bądź po prostu skupiła na sobie większą uwagę władz Kremla i OMONu. Każda z tych akcji była swego rodzaju podwaliną do włączenia się narodowych bolszewików do „twardej” antykremlowskiej i antyputinowskiej opozycji. Taki stan rzeczy miał jednak swój zgubny wpływ na przyszłość partii, gdyż w NBP nastąpił rozłam i jej szeregi opuściło wielu aktywnych działaczy – w tym ideolog i główny mózg w tej partii, Aleksander Dugin.
Ostatnie rozdziały (siódmy i ósmy) zostały w pełni poświęcone dzisiejszej działalności Partii Narodowo-Bolszewickiej, tej po „zwrocie ideologicznym”. Opisane zostało między innymi aresztowanie Eduarda Limonova przez władze, czy większość akcji sabotażowych, które były notabene przysłowiowym gwoździem do trumny w procesie Limonova. Temat narodowego bolszewizmu został w tej książce wyczerpany w całości. Te zaledwie 171 stron pozwala w dokładny sposób zapoznać się z tym -nie da się ukryć- rosyjskim fenomenem politycznym. Choć Partia Narodowo-Bolszewicka przeżywa obecnie kryzys, do którego w znaczny sposób przyczynił się rozłam w partii, uważam, że jeśli idea narodowego bolszewizmu rozprzestrzeniłaby się na większą skalę w Europie, mogłaby stwarzać realne zagrożenie dla ruchów nacjonalistycznych, choć w sporym stopniu także się do nich zalicza.
Książkę polecam każdemu, gdyż zapoznawanie się z ‘innymi’ ideologiami powinno być naszym obowiązkiem, a sama książka dostępna jest w większości księgarni w przystępnej cenie. Przez wzgląd na rozdział pierwszy i czwarty, książka może się także przydać osobom studiującym politologię bądź bardziej interesujących się tym przedmiotem, gdyż jak już wspomniałem autor w całości wyczerpał temat narodowego bolszewizmu (od genezy, po działalność), tak więc stanowi ona niebywałą wartość naukową.