Kibice Resovii podczas derbowego meczu ze Stalą Rzeszów.Amerykańsko-żydowska organizacja Anti-Defamation League (Liga Przeciw Zniesławieniom) skierowała skargę do prezesa Ekstraklasy SA, Andrzeja Rusko, w związku z transparentem jaki pojawił się na derbowym meczu pomiędzy Stalą a Resovią Rzeszów.
Kibice Resovii, których na stadionie Stali stawiło się ponad 1700, oprócz sporej ilości małych flag w barwach klubu i flagi „Rzeszowanie”, w jednym z momentów spotkania rozwinęli na swoim sektorze sektorówkę przedstawiającą przekreśloną postać w biało-niebieskiej jarmułce (miała ona symbolizować barwy Stali Rzeszów) oraz transparent o treści „Śmierć garbatym nosom”. Całość odnosiła się do lokalnego konfliktu między zwaśnionymi klubami i używaniem wobec siebie pewnych określeń.
Liga Przeciw Zniesławieniom jest oburzona. Krajowy dyrektor ADL, Abraham Foxman, w oświadczeniu skierowanym do Polskiej Agencji Prasowej pisze, że ,,ten obrzydliwy pokaz antysemityzmu jest alarmującym przejawem ciągłego problemu w polskim społeczeństwie, gdzie według naszych badań opinii i innych sondaży utrzymują się antysemickie nastroje na niepokojącą skalę”. Natomiast w liście do prezesa Rusko, Foxman stwierdza, iż nawoływanie do śmierci Żydów nie może pozostać bez kary i wzywa go do jak najszybszego zajęcia się tą sprawą.
ADL jest jedną z kilku żydowskich organizacji działających na terenie Stanów Zjednoczonych. Współpracuje m.in. z wieloma środkami masowego przekazu, takimi jak stacje telewizyjne lub portale internetowe (wśród nich Google.com) wyznaczając jednocześnie granice cenzury. Spora część niezależnych amerykańskich dziennikarzy zarzuca ADL syjonizm oraz brak rzetelności w działaniach.