fck-rfgsFrancuski premier Manuel Valls stwierdził w wywiadzie prasowym, że Unia Europejska nie powinna przyjmować już większej liczby imigrantów. Socjalistyczny polityk obawia się, iż jeśli UE nie poradzi sobie z tym problemem, jej obywatele mogą odrzucić projekt europejski.

Valls udzielił w środę wywiadu niemieckiemu dziennikowi „Süddeutsche Zeitung”, w którym stwierdził, iż Unia Europejska nie jest już w stanie przyjąć większej ilości imigrantów napływających z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Socjalistyczny polityk stwierdził, że jeśli unijne granice nie zostaną zamknięte i tym samym nie rozwiąże się tego problemu, Europejczycy mogą odrzucić w całości unijny projekt. Szczególnie niebezpieczny może być okres zbliżającej się zimy, który będzie trudny zwłaszcza dla imigrantów znajdujących się w państwach bałkańskich.

Szef francuskiego rządu podzielił się swoimi uwagami tuż przed spotkaniem z niemiecką kanclerz Angelą Merkel, lecz starał się unikać bezpośredniej krytyki polityki Niemiec. Valls stwierdził jedynie, że Francja była zaskoczona słowami Merkel, która jeszcze w lecie zapraszała uchodźców do Europy.

Na podstawie: france24.com, sueddeutsche.de.