rzeszow_wykleciNarodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony w Polsce od 2011 roku stał się na przestrzeni kilku lat jednym z większych świąt patriotycznych w naszym kraju. Uroczystości związane z oddaniem hołdu dla bohaterów podziemia niepodległościowego po 1944 roku mają szczególne znaczenie dla Rzeszowszczyzny – jednego z bastionów antykomunistycznego oporu w tamtym okresie. Dlatego w imieniu grupy Narodowy Rzeszów serdecznie zapraszamy na kolejny już Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Szczegóły w rozwinięciu.

Dbałość o pamięć historyczną Polaków, która jest trwałym spoiwem wspólnoty narodowej, wpisuje się w obowiązki każdego obywatela. Mając ich świadomość pragniemy zatem kolejny raz zorganizować ów marsz. Gromadzi on od lat przedstawicieli różnych grup społecznych i wiekowych. Stał się doskonałym sposobem edukacji historycznej oraz krzewienia patriotyzmu i dumy narodowej w społeczeństwie. Dodatkowo jest on swoistym udziałem społeczeństwa w bardzo istotnej batalii o zwycięstwo prawdy historycznej na temat powojennych dziejów Rzeczpospolitej.

Rosnąca z roku na rok liczba uczestników marszu utwierdza nas tylko w przekonaniu, że tego typu działalność i forma obchodów święta, trafia do mieszkańców naszego regionu. Dlatego tym bardziej zapraszamy na czwartą już edycję naszego marszu wszystkich polskich patriotów z naszego województwa, którzy zjednoczeni pod polską flagą chcą tego dnia zamanifestować przywiązanie do wartości, za które ginęli żołnierze wyklęci – najwierniejsi synowie naszej ziemi.

Marsz w tym roku odbędzie się  w sobotę 28 lutego. Zbiórkę w rzeszowskim Rynku przewidziano znów na godzinę 17. Ponownie udamy się pod pomnik Łukasza Cieplińskiego i IV Zarządu WiN. To właśnie data ich zamordowania w 1951 roku została wybrana jako data upamiętnienia wszystkich niezłomnych żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Po zbiórce w Rynku przejdziemy następnie ulicami Kościuszki i 3 Maja, by skręcić w ulicę Zamkową i Zygmuntowską, a po dotarciu pod pomnik w uroczysty sposób zakończyć marsz.

Serdecznie prosimy o promowanie wydarzenia wśród swoich rodzin i bliskich. Nasza obecność i wkład w sukces marszu niech będzie ponownie wyrazem nie tylko uznania dla dokonań bohaterów podziemia niepodległościowego, ale również osobliwą formą wypełniania ich ideowego testamentu w coraz bardziej bezideowym świecie.

Kiedy:28.02.2015 (sobota)

Gdzie: Rzeszów, Rynek

Godzina: 17:00

rzeszow-wykleci