serbskie-kosowo-polski-slask-wroclaw„Serbskie Kosowo – Polski Śląsk” – pod takim hasłem manifestowali w niedzielę nacjonaliści we Wrocławiu, przypominając o braku akceptacji dla niszczenia integralności niepodległych państw. Marsz zorganizowany przez Narodowe Odrodzenie Polski oraz lokalnych Autonomicznych Nacjonalistów przyciągnął ponad setkę przeciwników polityki prowadzonej przez USA i Unię Europejską.

Wyrażając poparcie dla Serbii w walce o własne terytorium przypomniano również o podobnych próbach secesji w Polsce, o pokrzykiwaniach grupy reprezentującej interesy niemieckie, czyli o Ruchu Autonomii Śląska. Przedstawiono także sprzeciw rozbijania państw narodowych przez wspomniane podmioty i zdanie na temat islamizacji Europy. Marsz przeszedł przez ul. Świdnicką, okrążając rynek zakończył się w okolicach fontanny. Dwa przemówienia podczas jego trwania przybliżyły przechodniom idee, które wypisaliśmy na transparentach.

Symboliczny marsz to jedno. Pokazujemy, że sprawy narodów Europy nie są nam obce i uczymy się na cudzych błędach. Równocześnie dajemy do zrozumienia władzy, że na podobne kroki nigdy przyzwolenia nie będzie.

M.

Zdjęcia z manifestacji znajdują się na stronie www.wroclawianie.info.