burnsPoseł Partii Konserwatywnej, homoseksualista Conor Burns, powiedział, że czuje się ekskomunikowany z Kościoła Katolickiego i nie może przyjąć komunii świętej. Wszystko przez słowa jego biskupa, który stwierdził, że posłowie głosujący za legalizacją małżeństw homoseksualnych, nie powinni otrzymywać sakramentów.

Conor Burns jest homoseksualistą, działaczem Partii Konserwatywnej i wiceprzewodniczącym parlamentarnej komisji ds. stosunków z Watykanem, a jednocześnie praktykującym katolikiem. Burns powiedział mediom, że nie czuje się zdolny do przyjęcia komunii świętej, po słowach biskupa swojej diecezji. Poseł Torysów skarży się również, że usłyszał wiele słów dezaprobaty od innych katolików.

Biskup Portsmouth Philip Egan w wywiadzie udzielonym portalowi „LifeSiteNews”, opowiedział się za nieudzielaniem sakramentów politykom, którzy poparli legalizację małżeństw homoseksualnych w Wielkiej Brytanii. Duchowny powiedział również, że podobne działania powinny zostać podjęte wobec zwolenników aborcji, którzy również uderzają w rodzinę, będącą jedną z podstawowych wartości w chrześcijaństwie.

na podstawie: telegraph.co.uk