pomoc wielkanocnaZ okazji zbliżających się świąt wielkanocnych w całej Polsce przeprowadzane są akcje na rzecz pomocy osobom, które w wyniku złej sytuacji materialnej bądź osobistej nie będą w stanie spędzić ich z możliwością choć chwilowego odstawienia na bok codziennych smutków, czy obaw o przeżycie następnych dni. Warszawscy niezależni nacjonaliści zdając sobie sprawę z potrzeby niesienia pomocy potrzebującym i nie przechodzenia obojętnie obok dotyczących nas wszystkich problemów społecznych, postanowili włączyć się w jedną z takich akcji.

Po krótkiej rozmowie z jednym z wolontariuszy, który zapewnił zainteresowanych pomocą aktywistów o tym, że dary trafią do osób narodowości polskiej, postanowiono przekazać na rzecz akcji charytatywnej skromną paczkę z ustalonymi wcześniej produktami. W jej skład weszły racje żywnościowe w postaci kilkudziesięciu gotowych do podgrzania zup i obiadów, a także kilkanaście konserw turystycznych. Oprócz żywności, w znalazły się w niej również książki oraz filmy z bajkami dla najmłodszych.

Odbiorcami paczek zbieranych przez stowarzyszenie organizujące pomoc w dużej mierze są dzieci wywodzące się z rodzin wielodzietnych, dotkniętych bezrobociem, ubóstwem i patologiami. Kolejna charytatywna akcja w Warszawie, której inicjatorami tym razem będą już sami nacjonaliści, odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.