idu na vy29 stycznia na Ukrainie odbyła się trzecia edycja nacjonalistycznego turnieju sztuk walki Idu na Vy! (w wolnym tłumaczeniu – Nacieram na Ciebie). Tym razem zawodnicy zmierzyli się we Lwowie, a w pomoc przy organizacji turnieju włączyli się także miejscowi autonomiczni nacjonaliści.

Na turniej zjechało się 60-ciu zawodników z najróżniejszych zakątków Ukrainy, których walkom przyglądało się około 250 widzów. Podobnie jak przy poprzednich dwóch edycjach, nad całokształtem czuwał doborowy zespół sędziowski złożony z utytułowanych byłych zawodników judo, sambo, czy muay thai. Walki odbywały się w czterech kategoriach wagowych – od 60 do 90kg – z których wyłoniono następnie trójkę najlepszych. Najlepsi uczestnicy turnieju otrzymali medale oraz certyfikaty; pozostałym wręczono pamiątki w postaci płyt CD z nacjonalistyczną muzyką (w tym ostatni album zespołu Sokyra Peruna – Invictus) oraz pamiątkowe T-shirty. Dodatkowo, działacze partii Svoboda wręczyli każdemu ze zwycięzców w swoich kategoriach nagrodę pieniężną. Kiedy wręczanie nagród dobiegło końca, zawodnicy i widzowie udali się na zorganizowany tego samego dnia we Lwowie marsz z okazji 93. rocznicy bitwy pod Krutami, w którym udział wzięło ponad dwa tysiące osób.

Przed kilkoma dniami organizatorzy zamieścili w internecie film dokumentujący część walk, który z chęcią publikujemy na portalu.