syria_hospital_aleppoDwaj lekarze z Rosji zginęli a kilkanaście innych osób zostało rannych, podczas ostrzału przeprowadzonego w Aleppo przez grupy terrorystów. Celem ataku przeciwników syryjskiego prezydenta Baszara al-Assada był szpital wojskowy, w którym pomoc uzyskiwali również miejscowi mieszkańcy.

Rosyjski gen. Igor Konaszenkow potwierdził podczas konferencji prasowej, że w ataku na mobilny rosyjski szpital wojskowy zginęło dwóch lekarzy z tego kraju, natomiast kilkanaście innych osób zostało poważnie rannych. W wyniku ataku ze strony terrorystów broniących swoich ostatnich pozycji w Aleppo ucierpieli także syryjscy cywile, którzy oczekiwali na pomoc medyczną ze strony Rosjan. Zdaniem rosyjskiego ministerstwa obrony narodowej, grupy ekstremistów doskonale znały lokalizację szpitala i zbombardowanie go było ich bezpośrednim celem. Sam obiekt został natomiast rozlokowany w poniedziałek na terenach kontrolowanych przez syryjskie siły rządowe.

Wojskowi z Rosji podkreślili, że pośrednią odpowiedzialność za atak ponoszą kraje takie jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania czy Francja, które wciąż wspierają tzw. rebeliantów.

Na podstawie: sana.sy, onet.pl.