nato fuck offW ramach kampanii „Nie chcemy NATOwskich morderców na serbskim niebie” aktywiści organizacji SNP NAŠI, KANON i Korak Srbije, wraz z przygodnie spotkanymi obywatelami, wygwizdali delegację USA i NATO przed wystawionymi na pokaz amerykańskimi samolotami (m.in. F-16) na podbelgradzkim lotnisku Batajnica.

Wizycie oficjeli paktu towarzyszyły ciągłe okrzyki ze strony serbskich aktywistów i obywateli, a najczęściej wznoszonym był „Fuck, fuck NATO pact”. Zerbrani do tego stopnia przeszkadzali wojskowym, że reagować musiała grupa serbskich szeregowych. Z płyty lotniska usunięto też wystawione na czas wizytacji akcesoria wojsk USA i NATO, które stały się celem ataku aktywistów. Przed jednym z amerykańskich samolotów został także rozwinięty transparent „NATO fuck off”, który stał się o największą atrakcją na lotnisku – ludzie będący na miejscu ochoczo fotografowali się z nim w towarzystwie aktywistów.

Lotnisko i baza wojskowa Batajnica doznały ciężkiego uszczerbku podczas łącznie 25 bombardowań przez siły zachodnie podczas konfliktu w 1999 roku. W 2006 roku podczas lądowania amerykańskich myśliwców i wizyty tamtejszych wojskowych w bazie Batajnica, odnowiono współpracę pomiędzy siłami powietrznymi Serbii a jednym z głównych prowodyrów bałkańskich konfliktów lat 90-tych ubiegłego stulecia, w których życie straciły dziesiątki tysięcy Serbów.