narodowy-sandomierzWe wtorek 17 września w Sandomierzu miejscowi narodowcy organizują akcję przypominającą o agresji Związku Radzieckiego na Polskę, do której doszło przed 74 laty. Lokalna akcja przypomni, że w 1939 roku Polska nie została napadnięta tylko przez nazistów, lecz także przez późniejszych „wyzwolicieli”, jak zwykło się w dalszym ciągu określać Armię Czerwoną.

Obchody organizowane przez narodowców skupionych pod szyldem Narodowego Sandomierza odbędą się o godzinie 18:00 pod pomnikiem mieszczącym się przy sandomierskim gimnazjum nr 1. Portal Autonom.pl objął patronat medialny nad tym wydarzeniem, dlatego też zapraszamy wszystkich mieszkańców Sandomierza za pośrednictwem naszych łamów.

Narodowy Sandomierz to niezależna grupa zrzeszająca patriotów i nacjonalistów z Sandomierza. Jest to jedna z wielu tego typu grup działających w całej Polsce, która swoją aktywność na polu narodowym skupia przede wszystkim na lokalnym terenie, organizując akcje o charakterze ulicznym bądź uroczystym (jak np. zapowiedziane wtorkowe obchody) w swoim mieście.

Kiedy: 17.09.2013 (wtorek)

Gdzie: Sandomierz, pomnik k. gimnazjum nr 1

Godzina: 18:00

17.09