Świeża na rynku niepoprawnie politycznej odzieży marka Dissident Connection, o której wspominaliśmy już na łamach Autonom.pl, wypuściła do sprzedaży kolejny wzór, tym razem będący swego rodzaju hołdem dla polskiego bohatera Republiki Południowej Afryki – Janusza Walusia. Koszulki z symbolicznym hasłem „Anticommunist shooting club” i adekwatnym podpisem dostępne są w dwóch kolorach – bordowym i ciemnozielonym – a także w pełnej rozmiarówce (M-XXL).

Odnośnie wątku, który porusza prezentowany na wspomnianych koszulkach wzór, pragniemy przypomnieć o solidarnościowej akcji wysyłania życzeń wielkanocnych dla Janusza Walusia, odbywającego karę dożywotniego pozbawienia wolności w więzieniu w Pretorii. Adres do korespondencji oraz plakat promujący akcję znajdziecie tutaj.

Warto również wspomnieć, iż w pełni niezależnie od dwóch powyższych inicjatyw, od 1 lutego br. trwa charytatywna zbiórka pieniędzy „Pomóżmy Afrykanerom”. Afrykanerzy, czyli biała ludność zamieszkująca tereny RPA, od czasów „wyzwolenia” tego kraju na rzecz rządów Nelsona Mandeli, boryka się z serią prześladowań ze względu na swój kolor skóry (dominują wśród nich brutalne morderstwa, określane przez tamtejszy wymiar sprawiedliwości jako „farm crimes”). Szczegóły dotyczące zbiórki oraz jej dokładnego celu dostępne są na stronie zbiorka.din.org.pl.