ukip-lgbtKandydat Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa na burmistrza Londynu, Peter Whittle, powiedział w wywiadzie, że większość homoseksualistów ma prawicowe poglądy, a partia Nigela Farage’a nie ma „homofobicznego” charakteru.

Działacz Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (United Kingdom Independence Party, UKIP), będący samemu zadeklarowanym homoseksualistą, stwierdził w wywiadzie, że walka o „prawa gejów” nie powinna kojarzyć się jedynie z ugrupowaniami lewicowymi, ponieważ tak naprawdę większość z nich ma prawicowe poglądy. Inaczej ma być jednak w przypadku lesbijek, które angażują się po lewej stronie sceny politycznej z powodu nierównego traktowania kobiet. Kandydujący na burmistrza Londynu Peter Whittle dodał, że wbrew pojawiającym się opiniom, UKIP nie jest ugrupowaniem „homofobicznym”.

W tym roku działacze partii znanego eurosceptyka Nigela Farage’a nie zostali wpuszczeni na londyńską Paradę Równości z powodu swojego sprzeciwu wobec legalizacji małżeństw homoseksualnych. Kilka miesięcy wcześniej ze swojego stanowiska ustąpił Tom Booker, który w 2012 r. założył platformę LGBT wewnątrz UKIP twierdząc, że jest ona traktowana w partii jedynie jako tarcza mająca chronić partię przeciwko oskarżeniom o „homofobię”.

Na podstawie: independent.co.uk.