polityczna poprawnośćDolpho, służący w amerykańskiej policji pies-rasista wzbudził kolejną falę oburzenia. Owczarek poszarpał czarną nastolatkę podczas demonstracji w jednym z college’ow. Gdyby nie interwencja oficera policji, dziewczynka mogła doznać poważnych obrażeń. „Ten pies to rasista. Uważam, że to wina tresury” stwierdził ojciec dziewczynki. Dolpho jest znanym rasistą – zmagał się z takimi oskarżeniami już dwa lata temu – w jego sprawie wszczęto nawet dwumiesięczne postępowanie, które miało wyjaśnić, dlaczego atakuje głównie czarnoskórych. Niechęć do nich jest u Dolpho tak głęboka, że pewnego razu podczas gdy jego opiekun szamotał się z narkomanem, pies wolał wyskoczyć przez okno i ugryźć pierwszego lepszego napotkanego murzyna, którym okazało się dziewięcioletnie dziecko. Kolejne postępowanie w sprawie Dolpho trwa, rozważa się nawet uśpienie tego psiego rasisty.

Sprzeciw wobec powstawania żydowskich osiedli na Zachodnim Brzegu to „prawdziwy rasizm, apartheid” twierdzi Mike Huckabee, znany przyjaciel Żydów i Izraela, a także były gubernator Arkansas. Huckabee w zeszłym tygodniu odwiedził Izrael aby udzielić uciskanemu przez palestyńskich terrorystów żydowskiemu narodowi silnego poparcia dla budowy osiedli na Zachodnim Brzegu. Wziął nawet udział we wbudowaniu kamienia węgielnego pod jedno z osiedli mających powstać w przyszlości. Zasługi Huckabee w walce z palestyńskim terroryzmem oraz zapobieganie rasizmowi, apartheidowi i co niemal pewne kolejnemu holokaustowi zostaną prawdopodobnie docenione w najbliższej przyszłości – wszak były senator zamierza ubiegać się o fotel prezydencki.

Nastolatek z college’u w Virginii, zwolennik patriarchalizmu i męski szowinistyczny ciemnogrodzianin został całkiem słusznie wydalony ze szkoły za otwarcie drzwi przed kobietą mającą zajęte ręce i nie mogącą zrobić tego samodzielnie. „Uczniowie nie mogą tego robić a karą za takie zachowanie jest wydalenie” – uciął krótko temat dyrektor Wayne K. Smith.