Najnowsze badanie „Stres w miejscu pracy” wskazuje, iż z powodu problemów w pracy Polacy śpią za krótko. Blisko jedna trzecia respondentów wyrażała obawy związane z nadmierną ilością obowiązków w pracy, zaś co czwarty Polak jest zestresowany zbyt małą ilością pieniędzy.

Sondaż na zlecenie MonsetPolska.pl został przeprowadzony w jedenastu krajach wśród ogólnej liczby blisko 58,5 tys. pracowników. Z badania wynika przede wszystkim, że mieszkańcy Europy Środkowej śpią niewiele, ponieważ tylko 5 proc. respondentów przyznało się do spania więcej niż osiem godzin, a w Polsce odsetek osób mających dziennie mniej niż pięć godzin snu wynosi blisko 5 proc., gdy na Łotwie i w Finlandii był to zaledwie 1 proc. badanych.

Wśród problemów nakładających się na małą ilość snu polscy pracownicy wymieniali najczęściej zbyt dużą liczbę obowiązków, ponieważ na taką odpowiedź zdecydowało się 34 proc. uczestników badania, podczas gdy średnia dla wszystkich jedenastu państw wyniosła 25 proc., a Polska została przegoniona jedynie przez Słowenię, gdzie ten problem dotyka blisko 44 proc. respondentów. Drugą najczęstszą przyczyną wymienianą przez Polaków była obawa o brak pieniędzy.

Chociaż Polska znajduje się w ścisłej czołówce rankingów dotyczących czasu spędzanego w pracy, to jedynie 15 proc. respondentów wskazywało to jako swoją przyczynę stresu, a jedynie 13 proc. narzeka na wypalenie się w pracy. Jednocześnie tylko 15 proc. polskich respondentów twierdziło, iż liczba dni wolnych w naszym kraju jest zbyt mała.

Na podstawie: money.pl.