Najnowszy sondaż CBOS-u pokazuje, że Polacy są zdecydowanie przeciwni przyjmowaniu „uchodźców”, ponieważ ich obecności na terenie naszego kraju nie chce blisko 70 procent respondentów. Wyniki badania zbiegły się z coraz intensywniejszą kampanią medialną na rzecz osiedlenia w Polsce grupy przybyszy z Bliskiego Wschodu, których przymusową relokację chce wdrożyć w życie Komisja Europejska.

Centrum Badań Opinii Społecznych zapytało Polaków o ich stosunek do osiedlenia „uchodźców” na terenie naszego kraju, a wyniki sondażu z pewnością nie spodobają się orędownikom politycznej poprawności. Imigrantów z państw muzułmańskich nie chce bowiem 70 proc. respondentów (45 proc. wyraża przy tym zdecydowany sprzeciw), przeciwnego zdania jest 25 proc., natomiast pozostałe 5 proc. nie ma zdania na ten temat.

Największymi przeciwnikami przybycia „uchodźców” do Polski są zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości (91 proc. w tym 67 proc. zdecydowanie przeciwnych), ruchu Kukiz’15 (89 proc. przeciwnych i 67 proc. zdecydowanie przeciwko), a także kolejnej kanapowej partii Janusza Korwin-Mikkego (85 proc. i 62 proc. radykalnych przeciwników). Ewentualny przyjazd imigrantów z Bliskiego Wschodu nie podoba się również blisko 62 proc. wyborców Polskiego Stronnictwa Ludowego, za to na przeciwnym biegunie znajdują się zwolennicy Nowoczesnej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Platformy Obywatelskiej, gdzie odsetek zwolenników relokacji „uchodźców” wynosi powyżej 51 proc. respondentów.

Wyniki badania jasno wskazują, że niewielki wpływ na opinie Polaków mają największe polskie media, które w ostatnich tygodniach coraz mocniej naciskają na rządzących, aby ci zgodzili się na plany Komisji Europejskiej zmierzające do osiedlenia imigrantów na naszym terytorium. Poza „Gazetą Wyborczą” liderem podobnej propagandy jest dziennik „Rzeczpospolita”, który najczęściej powtarza argumenty przedsiębiorców o brakujących rękach do pracy.

Na podstawie: onet.pl.