Spółka nadzorująca rządowy program Mieszkanie Plus zapowiedziała, że jeszcze w tym półroczu zawrze około trzydzieści umów inwestycyjnych w tym półroczu. Należy przy tym podkreślić, iż na razie realizacja rządowych założeń ma charakter pilotażowy i będzie prowadzona w miejscach zaawansowanego procesu inwestycyjnego.

Odpowiadająca za realizację Mieszkania Plus spółka BGK Nieruchomości zapowiedziała, że w trwającym właśnie półroczu zawrze około trzydzieści umów inwestycyjnych, a do końca bieżącego roku w fazę urzeczywistnienia powinno wejść blisko dwadzieścia z nich. Jednocześnie rozpoczęte mają być inwestycje w ramach pilotażowej części programu, które będą miały miejsce tam, gdzie proces inwestycyjny jest zaawansowany i znajduje się na etapie uprawniającym do podpisania odpowiednich porozumień.

Jak na razie BGK Nieruchomości podpisało umowy inwestycyjne w Jarocinie i Białej Podlaskiej, gdzie powstanie odpowiednio 258 i 186 nowych mieszkań. W Katowicach spółka ma sfinansować budowę bloków z liczbą 500 mieszkań, ale dokładna ich ilość ma zostać określona po przeanalizowaniu odpowiednich projektów architektonicznych. Warto przy tym podkreślić, że w Białej Podlaskiej rozpoczęto już budowę dzięki pozyskaniu już uzbrojonej działki i dokładnego planu inwestycyjnego.

Mieszkanie Plus to jeden z głównych programów rządu Beaty Szydło, którego celem jest zapewnienie Polakom dostępu do tanich mieszkań, aby mogli oni w przyszłości stać się nawet ich właścicielami. Czynsze w nich mają być dużo niższe od cen rynkowych, zaś same obiekty w pierwszej kolejności przysługiwać mają młodym małżeństwom z dziećmi.

Na podstawie: wgospodarce.pl.