Dziennikarze jednej z największych szwedzkich gazet przeprowadzili śledztwo dotyczące pedofilii w szwedzkim ruchu LGBT. W tym celu podawali się za czternastoletniego chłopca, który cieszył się sporym zainteresowaniem, zaś jeden z menadżerów Parady Równości w Sztokholmie wprost oferował mu kontakty seksualne.

Gazeta „Svenska Dagbladet” chciała zbadać w jaki sposób część środowiska mniejszości seksualnych korzysta z forów internetowych oraz innych komunikatorów internetowych związanych z ruchem LGBT. W tym celu założyli oni fikcyjny profil  przedstawiający 14-letniego chłopca, aby następnie rozesłać go właśnie po wspomnianych miejscach znajdujących się w sieci internetowej.

Ogółem profilem miało zainteresować się ponad stu mężczyzn, którzy kontynuowali interakcję nawet po podaniu wieku fikcyjnego rozmówcy. Jednym z dewiantów chcących umówić się z chłopcem miał być menadżer pracujący przy organizacji tzw. Parady Równości w Sztokholmie, a w przesyłanych przez siebie wiadomościach oferował mu kontakty seksualne oraz domagał się podsyłania mu zdjęć i filmów.

Ponadto do dziennikarzy jednego z największych szwedzkich dzienników miał napisać pracownik tamtejszego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, przy czym sam resort nie chciał komentować całej sprawy.

Na podstawie: friatider.se, svd.se.