Polska Agencja Inwestycji i Handlu ma współorganizować wyjazdy polskich przedsiębiorców do Wietnamu, aby mogli oni ściągać stamtąd tanią siłę roboczą. Szef placówki tej instytucji w Wietnamie przyznaje, że poszukiwanie pracowników w tym kraju związane jest z planowanym otwarciem niemieckiego rynku pracy, co może spowodować masowe wyjazdy ukraińskich imigrantów.

Biorąc pod uwagę, że Niemcy i inne kraje europejskie mają otworzyć się na Ukraińców, polskie firmy rekrutacyjne oraz polski przemysł i sektor prywatny chciały znaleźć pracowników w innych krajach” – powiedział portalowi wGospodarce.pl Krzysztof Hajłasz, czyli przewodniczący Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w Wietnamie. Dodał on, że wyjazdy polskich przedsiębiorców do Wietnamu zaowocowały już zatrudnieniem w Polsce kilkuset Azjatów.

Dodatkowo pracownik państwowej instytucji poinformował, iż polskie firmy zainteresowane są także sprowadzaniem do naszego kraju Filipińczyków i Hindusów, przy czym przedsiębiorcy najbardziej cenią Wietnamczyków jako już sprawdzonych pracowników.

Na podstawie: wgospodarce.pl.