Na rynkach odnotowywane są coraz wyższe ceny gazu. To zła wiadomość dla osób ogrzewających za jego pośrednictwem swoje domy i mieszkania. Urząd Regulacji Energetyki niedawno zatwierdził kolejne podwyżki cen, które będą obowiązywać do końca bieżącego roku. Szacuje się, że w przyszłym roku ogrzewanie będzie jeszcze droższe.

Cena gazu ziemnego na Towarowej Giełdzie Energii wynosiła w ubiegły piątek  317,26 zł za 1 MWh (megawatogodzina). To drastyczny wzrost w porównaniu do sytuacji sprzed roku oraz na początku bieżącego roku. O tej samej porze rok temu błękitne paliwo kosztowało 55 zł, natomiast na początku bieżącego roku było to około 90 zł.

Polacy od października zapłacą więc dużo więcej za gaz. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził bowiem podwyżki cen wynoszące blisko 7,4 proc. dla gospodarstw domowych. Warto zauważyć, że poprzednia podwyżka cen błękitnego paliwa do ogrzewania miała miejsce w ubiegłym miesiącu.

Na razie trudno przewidzieć, jak ceny będą kształtowały się w kolejnych miesiącach. Najprawdopodobniej będzie jednak już tylko gorzej. „Transformacja energetyczna” forsowana przez Unię Europejską powoduje bowiem konieczność szukania czystszych paliw przez całą Europę. To zaś podbija stale wspomniane ceny.

Na podstawie: money.pl.