Międzynarodowe Stowarzyszenie Żydowskich Prawników i Sędziów ogłosiło swój sukces, ponieważ po wieloletniej batalii skłoniło rząd Niemiec do zamknięcia internetowej „antysemickiej” księgarni. Jednocześnie organizacja uważa sam Internet za największą obecnie przeszkodę w walce z treściami krytycznymi wobec społeczności żydowskiej.

Oficjalne zamknięcie Castle Hill Publishers na terytorium Niemiec miało miejsce w ubiegłym tygodniu, a było związane z zastosowaniem niemieckiego prawa przewidującego surowe postępowanie wobec osób i podmiotów mających negować Holokaust. Nie zmienia to jednak faktu, że dostęp do witryny internetowej i możliwość zakupu książek tego wydawnictwa istnieje wciąż nawet w… samym Izraelu.

Samo Castle Hill Publishers jest znane powszechnie jako wydawnictwo zajmujące się przede wszystkim dystrybucją publikacji dotyczących rewizjonizmu historycznego. Wśród nich znajdują się także książki poddające pod wątpliwość oficjalną narrację na temat Holokaustu, a także przedstawiające niepoprawną politycznie wizję II wojny światowej.

Założone w 1969 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Żydowskich Prawników i Sędziów (IAJLJ) twierdzi jednocześnie, że największą przeszkodą w zwalczaniu „antysemityzmu” na świecie ma być właśnie sieć internetowa. Wiele witryn krytycznie nastawionych wobec Żydów ma więc zmieniać po prostu swoje adresy, dzięki czemu dalej rozpowszechniają one swoje treści.

Na podstawie: ynetnews.com.