guido-wolfDziałacz niemieckiej chadecji Guido Wolf, został skrytykowany przez Federację Gejów i Lesbijek za swój sprzeciw wobec legalizacji adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Organizacja uważa, że polityk CDU może mieć przez to problemy w najbliższych wyborach.

Lider frakcji CDU w parlamencie Badenii-Wirtembergii udzielił wywiadu regionalnej gazecie „Mannheimer Morgen”. Guido Wolf powiedział w nim, że w jego pojmowaniu świata, kobieta i mężczyzna zostali stworzeni do posiadania dzieci, a w ich interesie jest bycie wychowanymi przez rodziców obojga płci. Dlatego też działacz chadecji sprzeciwia się legalizacji adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Wypowiedź ta nie spodobała się Federacji Gejów i Lesbijek. Homoseksualni aktywiści twierdzą, że adopcja jest związana z dobrem dziecka i nie chodzi w niej o orientację osób o nią występujących. Argumenty Wolfa mają być nielogiczne bowiem jeśli przyjąć logikę tworzenia świata, Bóg stworzył również gejów i lesbijki. Przedstawiciele organizacji dodają, że podobne wypowiedzi sytuują CDU po prawej stronie sceny politycznej i zagrażają jej zaufaniu wśród wyborców centrum.

W sukurs homoseksualistom przyszli socjaldemokraci. Sekretarz SPD w Badenii-Wirtembergii Katja Mast stwierdziła, że krytyka par tej samej płci przez Wolfa, sytuuje go „poza głównym nurtem społeczeństwa”.

na podstawie: jungefreiheit.de, stuttgarter-zeitung.de