Dzięki udanej prowokacji polityków Narodowo-demokratycznej Partii Niemiec (NPD), lewicowe władze saksońskiego parlamentu wystawiły się na śmieszność. Okazało się bowiem, że ludzie postulujący równość i wolność każdego człowieka między innymi pod względem własnego wyglądu, wyznaczają jednocześnie w odzież jakich firm można bądź nie można się ubierać.

Ośmiu deputowanych NPD przybyło wczoraj (13.06) na obrady Landtagu ubranych w T-shirty i koszule marki Thor Steinar, która zdaniem władz parlamentu „kojarzy się z neonazizmem”. Celem polityków nacjonalistycznego ugrupowania było zainteresowanie opinii publicznej swoją lokalną kampanią pod nazwą „Stop modowym ezgorcystom” i zwrócenie uwagi na hipokryzję władz Saksonii, zamierzającej wyznaczać firmy i rodzaje garderoby, w które można się ubierać.

Odzież Thor Steinar tak rozwścieczyła władze Landtagu, że ci aby usunąc „ekstremistycznie” ubranych członków NPD, postanowili wezwać policję. Po siłowym usunięciu polityków Narodowo-demokratycznej Partii Niemiec z obrad, władze zapowiedziały, iż ich absencja na następnych obradach obowiązywać będzie do końca lipca.

Thor Steinar to marka powstała w 2002 roku, której kierownictwo od kilku lat składa się niemal wyłącznie z osób pochodzenia arabskiego. Marka ta w Niemczech posiada dziesiątki legalnych sklepów odzieżowych na obszarze całego kraju.