niemcy-kampania-majaca-ukazac-muzulmanow-w-pozytywnym-swietleW Niemczech wystartowała kolejna szeroko zakrojona i kosztowna kampania mająca przekonać społeczeństwo do muzułmańskiej populacji zamieszkującej ten kraj. Inicjatywa organizacji młodzieżowej «Juma» ma na celu „zainicjowanie dyskursu politycznego” i dyskusji na łonie społeczeństwa, rozwijać głębsze zrozumienie islamu oraz przedstawicieli innych religii – jak można się dowiedzieć na portalu organizacji.

Kampanię poparł niemiecki senat. W ponad 500 miejscach publicznych w Berlinie pojawiły się plakaty, przedstawiające codzienne życie muzułmanów zamieszkujących Niemcy. Dla przykładu, na jednym z nich pod nagłówkiem „Fanatyk”, widać zdjęcie muzułmańskiego duchownego, kibicującego na stadionie miejscowemu klubowi piłkarskiemu Hertha.

Na innej, podpisanej „Kobieta w chuście”, widać młodą muzułmankę czytającą sprawozdanie przed trzema biznesmenami. Z kolei podpisane „Obcy” jest zdjęcie, na którym dwie rodziny – rdzenna niemiecka oraz muzułmańska – grillują w ogródku.

Kampania obejmuje również rozmowy z młodzieżą oraz „ekspertami różnych dziedzin”, które zostaną później opublikowane w internecie. W kulminacyjnym momencie kampanii, 9 września, ma się odbyć panel dyskusyjny z udziałem znanych działaczy politycznych. Dyskusja swoim kontekstem ma również obejmować nadchodzące wybory do Bundestagu.

na podstawie: sedmitza.ru