Niedzielne popołudnie w kinie w jednej ze szczecińskich galerii handlowych zakończyło się tragedią. Dwie osoby zostały bowiem ranione przez nożownika, zaś jedna zmarła dzisiaj nad ranem w miejscowym szpitalu. Z relacji świadków wydarzenia wynika, że napastnik jest byłym partnerem lżej ranionego osobnika, dlatego atak najprawdopodobniej mógł mieć podłoże homoseksualne.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 17, kiedy w szczecińskim kinie Galaxy trwał seans filmowy. W jego trakcie dwie osoby miały zostać zaatakowane nożem, a jedna z nich została ciężko ranna. Trzydziestoletni mężczyzna został w stanie ciężkim podłączony do specjalistycznej aparatury i przewieziony do jednego z lokalnych szpitali, lecz dzisiaj nad ranem lekarze poinformowali o jego zgonie. Zaatakowany osobnik miał mieć poważne rany kłute szyi, klatki piersiowej i uda.

Atak najprawdopodobniej miał podłoże homoseksualne, na co wskazuje relacja jednego ze świadków, który mając za sobą przeszkolenie z pierwszej pomocy uznał, iż może być przydatny. „Obok (ciężko rannego – przyp. red.) siedział drugi mężczyzna. Kiedy zapytałem co się stało powiedział, że był w kinie z partnerem, a napastnikiem był jego były chłopak” – twierdzi więc uczestnik kinowego seansu.

Na podstawie: 24kurier.pl, polskatimes.pl, se.pl.