Jeden z liderów Prawa i Sprawiedliwości, Marek Suski, odniósł się w rozmowie z Robertem Mazurkiem do „kamieni milowych” zawartych w „Krajowym Planie Odbudowy”. Z jego wypowiedzi wynikało, że nawet kierownictwo partii nie zna jego szczegółów, a on sam uważa niektóre zapisy za „dalszy krok w kierunku likwidacji państwa polskiego”.

Parlamentarzysta był pytany między innymi o rozwiązania pokroju opodatkowania samochodów spalinowych. Zdaniem Suskiego „premier to zdementował i są to wymysły opozycji”, dlatego nie chciał uwierzyć w niektóre zapisy znajdujące się w samym „Krajowym Planie Odbudowy” oraz w towarzyszących mu aneksach.

Ostatecznie jeden z liderów PiS-u skrytykował choćby obowiązek stworzenia organu, którego zadaniem ma być nadzorowanie wprowadzenia „kamieni milowych” pozwalających na wypłatę funduszy przez Unię Europejską. Nazwał je wprost „dalszym krokiem w kierunku likwidacji państwa polskiego”, co ma być „planową polityką Unii Europejskiej”.

Co więcej, Suski dodał, że sam głosował za „Krajowym Planem Odbudowy”, ale „nie za żadnymi aneksami”, bo „w ogóle nikt nam nie przedstawiał jakiś tego rodzaju rzeczy „. On sam nie zamierza więc głosować za podatkiem od aut spalinowych czy za podwyższeniem wieku emerytalnego.

Z drugiej strony polityk PiS bagatelizował niektóre zapisy, takie jak wspomniane powstanie „Komitetu Monitorującego KPO”. Według Suskiego w najbliższym czasie „będzie informacja na ten temat i wtedy się okaże”

Na podstawie: rmf24.pl, wprost.pl.

Zobacz również: