Jak spędzić nadchodzącą majówkę? Odpowiadamy: aktywnie. W tym roku nadarzy się ku temu niejedna okazja…

1 maja w Warszawie odbędzie się antysystemowa demonstracja pod hasłem „Młodzież potrzebuje alternatywy”, której celem jest zaakcentowanie sprzeciwu dla obecnej władzy i wytwarzanych przez nią mechanizmów. Akcję organizują warszawscy Autonomiczni Nacjonaliści, a szersze informacje oraz promujące ją materiały znajdziecie m.in. na łamach naszego portalu: Nacjonalistyczny 1 maja.

2 maja z okazji przypadającej na ten dzień rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego, ulicami Katowic przejdzie patriotyczny marsz organizowany przez narodowców z Górnego Śląska. Organizatorzy marszu przygotowali promujące ten pochód wydarzenie na Facebook’u. Tego samego dnia w Warszawie z inicjatywy Stowarzyszenia Marsz Niepodległości odbędzie się społeczno-kulturalny „Dzień Polski”; szczegółowe informacje znajdziecie m.in. tutaj.

3 maja nacjonaliści pojawią się również na ulicach Wrocławia. Tego dnia odbędzie się manifestacja patriotyczna, mająca na celu nie tylko uczczenie Święta 3 Maja, lecz także walkę o nadanie nazwy Żołnierzy Wyklętych dla ronda pod wrocławskim SkyTowerem. Na Facebook’u znajdziecie wydarzenie reklamujące manifestację, gdzie zamieszczono więcej informacji.