13grudnia-pamietamyPewnego rodzaju tradycją w polskim środowisku nacjonalistycznym stało się, że ostatniego miesiąca w roku w wielu polskich miastach narodowi aktywiści przypominają o wydarzeniach z „polskiego grudnia”, a więc z 1970 i 1981 roku, kiedy ówczesne władze sprowokowały oraz krwawo stłumiły buntownicze nastroje obywateli. Zbrodnie z tamtego okresu w dalszym ciągu pozostają nierozliczone, ofiary i ich rodziny nie doczekały się sprawiedliwości. Winni tych zbrodni z kolei świetnie odnaleźli się w republice kolesi, jaką jest III RP utworzona wspólnymi siłami przez komunistów i część „opozycjonistów” przy Okrągłym Stole. Dlatego też za pośrednictwem Autonom.pl pragniemy zaprosić wszystkich Czytelników na demonstracje organizowane w związku ze zbliżającą się rocznicą wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Odbędą się one m.in. w Częstochowie, Krakowie, Gliwicach, Wrocławiu, Rzeszowie czy Łodzi.

Kraków, 13.12.2013:

krakow

13 grudnia w Krakowie lokalna grupa Małopolscy Patrioci wraz z miejscową Młodzieżą Wszechpolską organizuje kolejną edycję grudniowego Marszu Pamięci. Krakowski Marsz Pamięci odbywa się od 2010 roku, każdego roku gromadząc kilkusetosobowy tłum patriotów. Na Facebooku znajdziecie fanpage promujący to wydarzenie, zaś w sieci opublikowano również krótką wideo-zapowiedź, którą Małopolscy Patrioci nagrali na… Placu Bohaterów w Budapeszcie. Start marszu o godzinie 18:30 na Placu Matejki.

Wrocław, 13.12.2013:

wroclaw

Nikogo nie zaskoczy raczej fakt, że i w tym roku manifestacja przypominająca o wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego odbędzie się również we Wrocławiu. Demonstracji organizowanej przez dolnośląski oddział Narodowego Odrodzenia Polski przyświeca hasło „Zdrady nie wybaczamy” i znajdziemy na niej też sporo odwołań do obecnej rzeczywistości i mniej odległej historii. „Przy okazji tej smutnej rocznicy pamiętamy także o zdradzieckim podpisaniu przez polski rząd Traktatu Lizbońskiego, który ostatecznie pozbawił Polskę suwerenności na rzecz eurokołchozu. Nastąpiło to 13 grudnia 2007 roku” – piszą organizatorzy. Start o godzinie 19:00 z placu przed Kościołem św. Marii Magdaleny.

Radom, 13.12.2013:

radom

13 grudnia w Radomiu miejscowi aktywiści z niezależnej grupy Narodowy Radom organizują pikietę, łączącą ze sobą chęć rozliczenia komunistów z aktualnymi problemami wygenerowanymi przez III RP. „(…) Pamiętając o zbrodniach przeszłości zwracamy również uwagę na teraźniejszość, to co dzieje się w Polsce jest również zbrodnią na narodzie. Masowa emigracja, brak pracy, brak perspektyw dla młodego pokolenia, wszechobecna korupcja i sącząca się z mediów lewacka propaganda to problemy jakie dziś dotykają nasz kraj. Nie możemy pozostać na nie obojętni” – piszą radomscy nacjonalisci. Start o godzinie 15:00 pod Pomnikiem Radomskiego Czerwca ’76. Wydarzenie na FB: facebook.com/events/226541424193879.

Częstochowa, 14.12.2013:

czestochowa

„W imię tych, co walczyli o godny byt” to demonstracja, która 14 grudnia przejdzie ulicami Częstochowy. Organizują ją autonomiczni nacjonaliści zgromadzeni pod szyldem Narodowego Frontu Częstochowa, zaś honorowy patronat nad akcją objęli: Solidarność Region Częstochowski, Solidarność i Niezawisłość oraz Klub WIR. Na tej akcji również nie zabraknie odniesień do obecnej sytuacji. „Nie możemy zapomnieć, że nie ma wolności bez godności, której to właśnie dziś szczególnie brak w zakładach pracy, gdzie państwo, pracodawcy i międzynarodowe korporacje nie szanują pracownika. Tak jak przed laty władza miała za nic robotnika, tak i dziś rządzący przy pomocy instytucji ponadnarodowych tworzą piekło dla zatrudnionych. W dzisiejszych czasach potrzeba nam ludzi takich jak owi bohaterowie, którzy będą umieli zawalczyć o lepszą przyszłość narodu” – czytamy w oficjalnym zaproszeniu. Start o godzinie 15:30 z Placu Jana Pawła II. Więcej informacji tutaj: autonom.pl/?p=7424.

Rzeszów, 14.12.2013:

rzeszow

14 grudnia marsz przypominający o nierozliczonych zbrodniach oraz o obecnych problemach społecznych odbędzie się także w Rzeszowie. Narodowcy z lokalnego ugrupowania Narodowy Rzeszów organizują kolejną edycję manifestacji „O pamięć dla poległych, o chleb i godność dla dzieci”. „Pamiętajmy, że rewoltę na wybrzeżu i obiecujący ruch walczącej Solidarności tworzyli prości ludzie tacy jak my. Oddajmy im hołd, a zarazem zawalczmy o przyszłość naszych dzieci, bowiem nikt inny tego za nas nie zrobi. Nie dajmy się ogłupić medialnej „magii” świąt, która ma nas tylko zahipnotyzować w wygodnym dla politykierów letargu. Wyjdźmy u progu nowego roku, w którym władza znów szykuje dla nas bolesne niespodzianki, na rzeszowskie ulice” – piszą organizatorzy marszu na swoim oficjalnym blogu. Początek o godzinie 17:00 pod Pomnikiem Armii Krajowej. Relacja i zdjęcia z zeszłego roku: autonom.pl/?p=3421.

Gliwice, 14.12.2013:

gliwice

„Antykomuna Gliwice” to nazwa zgromadzenia, które na 14 grudnia w Gliwicach zaplanowali aktywiści z Inicjatywy Narodowej Knurów oraz śląskich kół Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego. Jak czytamy w nadesłanym do nas zaproszeniu: „Pamiętamy o Katyniu, pamiętamy o Czerwcu ’76, pamiętamy o pacyfikacji „Wujka” oraz całym Stanie Wojennym. Mimo tego że dziś stara się uniknąć tych tematów w mediach. My będziemy w tym dniu głośno krzyczeć. W sobotę, 14 grudnia zbierzmy się na Rynku w Gliwicach – godzina 17:00”.

Łódź, 14.12.2013:

lodz

W Łodzi narodowcy z MW i ONR zaplanowali „Tydzień Antykomuny”, który rozpocznie się już 9 grudnia. W jego skład wejdą projekcje, wykłady, pikieta, turniej piłki nożnej oraz wieńcząca go manifestacja pod hasłem „Idzie Antykomuna”, która odbędzie się w sobotę 14 grudnia o godzinie 17:00. Wyruszy ona ze Starego Rynku w Łodzi, a po jej zakończeniu organizatorzy zapraszają na koncert muzyki narodowej, na którym wystąpią: Firma (Tadek i Roman Bosski), Basti, Ptaku czy – już z nieco innego gatunku muzycznego – All Bandits, Irydion i Rewolta. Więcej informacji na blogu organizatorów.

Organizatorów akcji w innych miastach, którzy chcą poinformować o swojej akcji za pośrednictwem Autonom.pl prosimy o kontakt mailowy na autonom@autonom.pl. Spis będziemy aktualizować.