przemowienie-nacjonalisci-z-czechPrzyjaciele,

Na sam wpierw chciałbym podziękować za możliwość przemówienia na waszej demonstracji. Nie będę mówił długo, bo myślę, że dzisiejsze czasy wymagają działania a nie słów.

Nasze pokolenie urodziło się w czasach wielkiej zmiany społecznej. W czasie, gdy ludzie w Polsce i Republice Czeskiej oczekiwali na wybawienie z rąk komunistycznego totalitaryzmu. Panował początkowy entuzjazm, jednak szybko ustąpił rozczarowaniu.

Jak się dzisiaj okazuje, zmiany te były tylko kosmetyczne. Byli komuniści, dosłownie z dnia na dzień stali się demokratami i kapitalistami, jako wzór dla nas, zmienili ZSRR na Stany Zjednoczone,  a miejsce Układu Warszawskiego zajęło NATO.

Jedyną rzeczą, jaką pozostała taka sama to represje. Nawet dzisiaj ludzie są prześladowani i często niesprawiedliwie więzieni. Nie są oni nazywani teraz wrogami klasy, lecz ekstremistami i neonazistami. Jedyną zbrodnią tych osób jest miłość do swojego narodu, opór przeciwko zastąpieniu własnej kultury kulturą zagraniczną, walka z obecnym systemem, który nie służy interesom narodu, ale międzynarodowej mafii finansowej.

Rządy naszych krajów, nie dążą do rozwiązania rzeczywistych problemów ludzi żyjących w dzisiejszych trudnych czasach tylko do zatuszowania tych problemów w dzisiejszej chorej świadomości społeczeństwa. My, młodzi nacjonaliści musimy razem walczyć i wierzę, że razem możemy wygrać.

AN Czechy