Kaddafi NATO ONZ terroryzm LibiaEwentualne modrerstwo Muammara Kaddafiego nie naruszy rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, przyjętej dla ochrony ludności cywilnej Libii podczas trwającej tam zbrojnej interwencji światowych żandarmów „pokoju, demokracji i praw człowieka”. Takiego zdania są ministrowie obrony USA i Wielkiej Brytanii – Robert Gates i Liam Fox. którzy spotkali się w tej sprawie w Pentagonie.

Podsumowując spotkanie Fox stwierdził, że Muammar Kaddafi jest głównodowodzącym libijskich sił zbrojnych (operujących zresztą na własnym terenie, co jednak Panu Foxowi nie przeszkadza), co automatycznie czyni go legalnym celem dla ataków lotniczych sił NATO. Gates natomiast twierdzi, że siły koalicji nie obstają przy likwidacji pułkownika.

W poniedziałek rano w wyniku kolejnego nalotu sił NATO zostało zniszczonych kilka budynków w kompleksie Bab al-Azizya na przedmieściach Trypolisu. Według libijskich przedstawicieli wojskowych celem ataku był pułkownik Kaddafi. Fox bez ogródek stwierdził, że naloty mają być wyraźnym sygnałem dla Kaddafiego, że dalszy opór może się dla niego skończyć utratą życia.

Atak z kolei zdecydowanie potępił Władimir Putin, który stwierdził, że nikt nie dał koalicjantom prawa do nastawania na życie libijskiego przywódcy. Powiedział również, co nie jest żadną tajemnicą, że tak naprawdę głównym celem operacji w Libii są po prostu bogate pola naftowe i gazowe, do których dostęp jest tak pożądany m.in. przez USA, zasłaniające się jak zawsze w takich przypadkach „szerzeniem demokracji”.

Skrajnie niejasna i niesprecyzowana rezolucja RB ONZ nr. 1973 między innymi wprowadziła strefę zakazu lotów nad Libią. W praktyce jest to jednak zakaz wyłącznie dla sił Kaddafiego, oficjalnie celem ochrony sił rebelianckich i ludności cywilnej. To nie przeszkadza legalnym  w świetle „prawa międzynarodowego” terrorystom z NATO prowadzić nalotów, których oczywistym celem jest życie pułkownika Kaddafiego. W obliczu tak bezczelnej polityki hipokryzji całkiem jasnym powinno być, że organizacje z założenia „międzynarodowe” są tak naprawdę jedynie gwarantem legitymizacji bandyckich ataków USA i ich najbliższych popleczników na wszystkich, którzy stoją na ich drodze do wzbogacenia się i kontroli większej części świata.

 

na podstawie: tsn.ua