Redakcja polskiej edycji magazynu Forbes opublikowała oświadczenie, w którym przeprasza liderów społeczności żydowskiej w Polsce za trzy artykuły opublikowane w piśmie. Dotyczyły one restytucji przedwojennego mienia żydowskiego. Artykuły były opublikowane we wrześniu i nosiły tytuły „Kim są nasi przywódcy?”, „Żydowskie oskarżenie” oraz „Kadisz za milion dolarów”.
W artykułach autorzy pisali, że liderzy żydowscy mogli osiągać osobiste korzyści z działalności organizacji żydowskich w Polsce, że cmentarze żydowskie w Toruniu, Lublinie i Gliwicach zostały sprzedane niezgodnie z żydowską tradycją, czy że nie rozliczono funduszy przeznaczonyych na ochronę dziedzictwa żydowskiego w Polsce. Wspomnianymi wątkami nie zajmowały się żadne media znane z dziennikarskich śledztw odnośnie różnych rozliczeń z działalności najróżniejszych grup, organizacji czy znanych ludzi.
Redakcja Forbes i jej wydawca Ringier Axel Springer przeprosili Żydów także za opublikowanie informacji, że nieruchomości stanowiące część aktywów odzyskanych przez Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce oraz Gminę Wyznaniową w Warszawie zostały sprzedane poniżej wartości rynkowej.
W październiku przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich, Piotr Kadlcik, opublikował oświadczenie, w którym odpierał zarzuty niegospodarności. Forbes postanowił opublikować przeprosiny, aby uniknąć pozwu ze strony środowisk żydowskich.
na podstawie: Jewish Telegraphic Agency