Greckie władze i Unia Europejska rozpoczęły śledztwo w sprawie oskarżeń pod adresem dwójki pracowników organizacji pozarządowej związanej z finansistą Georgem Sorosem. Mieli oni bowiem wykorzystywać seksualnie imigrantów przebywających w jednym z obozów, a także nadużywać środków finansowych otrzymanych od unijnych instytucji.

Pracownikom organizacji Mercy Corps zarzuca się przede wszystkim, że mieli molestować seksualnie imigrantów zamieszkujących obozy dla uchodźców na terenie Grecji. Śledztwo w tej sprawie prowadzą greckie władze, a wewnętrzne postępowanie wobec dwójki swoich członków prowadzi sama fundacja. Grecki minister imigracji Ioannis Mouzalas miał już w tej sprawie przekazać odpowiednie dokumenty do tamtejszego Sądu Najwyższego.

Ponadto pracownicy Mercy Corps mieli nadużywać środków finansowych otrzymywanych z Unii Europejskiej, o czym poinformował z kolej unijny komisarz do spraw humanitarnych Christos Stilianidis. Z tego powodu finansowanie tej organizacji pozarządowej przez unijne instytucje zostało wstrzymane, a warto podkreślić, że Mercy Corps jest oficjalnym partnerem fundacji amerykańskiego finansisty George’a Sorosa.

Państwa Unii Europejskiej coraz mniej przychylnie patrzą na działalność organizacji pozarządowych zajmujących się imigracją, dlatego niedawno jeden z włoskich prokuratorów poinformował, że jest w posiadaniu dowodów na związki członków grup charytatywnych z libijskimi przemytnikami ludzi.

Na podstawie: foxnews.com, telegraph.co.uk.