Tylko w ubiegłym tygodniu w stolicy Wielkiej Brytanii doszło do fali brutalnych zabójstw, wśród których szczególne poruszenie wywołała śmierć 87-letniego muzyka. Burmistrz Londynu Sadiq Khan sugeruje, że problemy z przestępczością w jego mieście są związane z panującymi upałami, długimi dniami i szkolnymi wakacjami.

W ciągu zaledwie kilku dni w największym brytyjskim mieście doszło do wielu przypadków zabójstw przy użyciu broni oraz strzelanin. Jedną z brutalnie zamordowanych osób był 87-letni muzyk Thomas O’Halloran. Został on zadźgany nożem, gdy poruszał się na swoim elektrycznym wózku w zachodniej części Londynu.

Narastająca w stolicy Wielkiej Brytanii przestępczość była głównym tematem wywiadu udzielonego przez burmistrza miasta. Khan podkreślił, że samorząd współpracuje z policją, aby powstrzymać falę przemocy. Poza tym stara się organizować czas młodym ludziom.

Jednocześnie mający pakistańskie korzenie polityk lewicy znalazł dosyć osobliwe wytłumaczenie obecnych wydarzeń. Zdaniem Khana brutalne zabójstwa są związane z dłuższym dniem, upałami i wakacjami szkolnymi.

Opozycyjni konserwatyści zarzucają jednak burmistrzowi Londynu brak zdecydowanej reakcji na przestępczość. Z tego zresztą powodu stale pogarszają się statystyki dotyczące liczby czynów kryminalnych mających miejsce na ulicach miasta.

Na podstawie: ibc.co.uk.