Słynny duński producent klocków przyłączył się do „Miesiąca Dumy”, czyli okresu najbardziej wzmożonej propagandy ze strony ruchów mniejszości seksualnych. LEGO wypuściło tym samym kolekcję „Wszyscy są niesamowici” w tęczowej kolorystyce. Same postacie znajdujące się w zestawie nie mają zaś dokładnie określonej płci.

Tak zwany „Miesiąc Dumy” rokrocznie trwa przez cały czerwiec, ciesząc się głównie wsparciem Stanów Zjednoczonych i szeroko pojętego świata zachodniego. W tym czasie odbywają się głównie tak zwane „Marsze Równości”, podczas których dewianci seksualni podnoszą coraz bardziej absurdalne hasła. Mogą przy tym liczyć na wsparcie największych światowych koncernów.

Po raz pierwszy do inicjatywy dołączyła się duńska firma LEGO. Producent legendarnych klocków przygotował zestaw „Wszyscy są niesamowici”, na który składa się jedenaście kolorowych figurek symbolizujących wariant tęczy wykorzystywany do swojej propagandy przez ruch LGBTQWERTY.

Postaciom składającym się na ten zestaw nie przypisano konkretnej płci. Duński koncern stwierdził bowiem, że figurki mają „wyrażać indywidualność, pozostając jednocześnie niejednoznaczne”. Wprowadzono tylko jeden wyjątek, a jest nim postać, która „jest wyraźnym ukłonem w stronę wszystkich fantastycznych drag queens”.

Na podstawie: wirtualnemedia.pl, theguardian.com.