Katolicki „Nasz Dziennik” musiał zmienić przesłanie swojego spotu telewizyjnego zapowiadającego weekendowe wydanie gazety, ponieważ pierwotnej wersji klipu nie zaakceptowało Biuro Reklamy Telewizji Polskiej. TVP nie spodobał się fragment dotyczący propagandy homoseksualnej skrywającej się pod hasłem nauki o równości w szkołach.

Niewielki dziennik związany z toruńską rozgłośnią Radia Maryja w ostatnim czasie stara się promować poprzez telewizyjne reklamy, a kolejna z nich została poświęcona specjalnemu dodatkowi, który już dzisiaj ukazał się wraz z weekendowym wydaniem gazety. „Nasz Dziennik” przestrzega w nim przed homoseksualną propagandą w szkołach, która jest rozpowszechniania w wielu polskich szkołach pod przykrywką nauki o równości.

Biuro Reklamy TVP odmówiło tymczasem emisji spotu zawierającego hasło „Gender w szkołach. Pod przykrywką równości Twoje dziecko słucha o homoseksualizmie”, ponieważ zdaniem przedstawicieli publicznej telewizji narusza on art. 16 b ust. 3 pkt 2 ustawy o radiofonii i telewizji, mówiący o zakazie dyskryminacji m.in. ze względu na orientację seksualną. TVP nie zaakceptowało również korekty w postaci sformułowania „Twoje dziecko słucha nieprawdy o homoseksualizmie”.

Dodatkowo pracownicy telewizji pod wodzą byłego posła Prawa i Sprawiedliwości, Jacka Kurskiego, zaczęli poddawać pod wątpliwość możliwość emisji jakiegokolwiek materiału filmowego z hasłem „Gender w szkołach”. Ostatecznie w TVP pokazana zostanie reklama zawierająca cytat z Adama Mickiewicza.

Na podstawie: wirtualnemedia.pl, naszdziennik.pl.