Węgierscy antyterroryści zatrzymali 21-letniego obywatela Węgier, który miał przygotowywać zamach podczas rozpoczynających się w przyszłym tygodniu Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Mężczyzna wcześniej dokonał konwersji na islam, dlatego liczył, że po realizacji swoich zamiarów w nagrodę trafi do raju.

Dyrektor generalny węgierskiej jednostki antyterrorystycznej TEK, János Hajdu powoli ujawnia kolejne fakty dotyczące 21-letniego Węgra z miasta Kecskemét. Student planował przeprowadzenie zamachu terrorystycznego na stadionie Puskas Arena w Budapeszcie. To właśnie na tym obiekcie rozegrane zostaną w sumie cztery spotkania rozpoczynającego się w przyszłym tygodniu turnieju.

Hajdu poinformował także opinię publiczną, że węgierski mężczyzna przeszedł wcześniej na islam. Właśnie z tego powodu liczył na dostanie się do raju, jeśli oczywiście uda mu się dokonać zamachu terrorystycznego. Dodatkowo 21-letni student poinformował o swoich zamiarach na jednym z międzynarodowych, zamkniętych forów internetowych przeznaczonych dla zwolenników samozwańczego Państwa Islamskiego.

Szef węgierskich antyterrorystów podkreślił, że to pierwszy podobny przypadek na Węgrzech, choć w samej Unii Europejskiej wielokrotnie zatrzymywano fundamentalistów islamskich planujących dokonanie aktów terrorystycznych. Zdaniem Hajdu mężczyzna może mieć postawiony zarzut przynależności do organizacji terrorystycznej, bo najprawdopodobniej złożył przysięgę wierności ISIS.

Na podstawie: mandiner.hu.