Berlin od dawna uważany jest za bastion najbardziej agresywnych lewicowych ideologii, a takiej opinii trudno się dziwić obserwując aktywność miejskich władz. Senat niemieckiej stolicy zamierza bowiem wdrożyć nowy program nauczania, który ma trafić do żłobków i oswajać najmłodszych Niemców z „różnorodnością płci i rodzin”, czyli szerzyć najdalej posuniętą propagandę środowisk homoseksualnych.

Socjaldemokratyczna sekretarz stanu ds. dzieci i młodzieży Sigrid Klebba poinformowała, że senat Berlina chce podnieść świadomość nauczycieli, dlatego do żłobków w niemieckiej stolicy mają trafić materiały edukacyjne dotyczące postulatów środowisk homoseksualnych. Z tego powodu już najmłodsi Niemcy mają oswajać się z „różnorodności płci i różnorodnością rodzin”, a w przygotowanych broszurach pojawią się rysunki przedstawiające „Murata przebierającego się za księżniczkę, Alexa mającego dwie matki oraz Sophie nazywającą się obecnie Benem”.

Główna część broszury przygotowanej przez miejskie władze podzielona jest na teksty podstawowe i materiały edukacyjne. W pierwszej ze wspomnianych części twórcy zalecają nauczycielom, aby ci zastanowili się nad organizacją gier i zabaw, które będą promować nietypowe role poszczególnych płci. Dzięki temu możliwa ma być dyskusja z dziećmi na temat ich nietypowych zachowań, mogących zostać uznanymi za część „wielkiej różnorodności”.

W materiałach można znaleźć inne elementy wzięte wprost z teorii gender. Z tego powodu niektóre z obrazków przekonują dzieci, iż płeć nie jest cechą genetyczną, ale kulturową, dlatego osoba urodzona jako mężczyzna tak naprawdę może być również kobietą.

Na podstawie: jungefreiheit.de.