orle-gniazdo-mInformacja od organizatorów:

Festiwal „Orle Gniazdo” to przede wszystkim praktyczny pomysł na wsparcie narodowej sceny muzycznej.  Przejście na wyższy stopień w walce o kulturę i tożsamość Polaków.

„Orle Gniazdo” to duży zastrzyk zdrowej idei narodowej, ale także spora dawka adrenaliny i dobrej zabawy!

Podczas trwającego trzy dni Festiwalu, każdy z Was będzie mógł usłyszeć najpopularniejsze polskie kapele sceny RAC, zespoły Oi!owe, folkowe, metalowe, a także kilku wykonawców prężnie rozwijającego się w Polsce narodowego hip-hopu. Przegląd sceny nie sprowadzi się zatem do przeglądu konkretnego gatunku muzycznego, lecz raczej do treści, którym od lat ‚liberalne’ media kładą tamę w przestrzeni publicznej. Wspólnym mianownikiem Festiwalu jest, szeroko pojęta, scena tożsamościowa.

Na „Orlim Gnieździe” zobaczymy więc obok raperów –  Enceha i Ptaku, znane gwiazdy koncertów narodowych – Irydion, Nordica, czy Wilcze Stado. Scena zadrży na pewno pod mocnym brzemieniem Tormentii i węgierskiej Utolsó Védvonal (Ostatnia Linia Obrony). Pogo porwie publikę w trakcie występów Obłędu i All Bandits. Może nawet w trakcie koncertu Nessuna Resa publiczność nauczy się kilku włoskich zwrotów; )  Łącznie wystąpi kilkunastu artystów z pewnością będzie to największa tego typu impreza w naszym kraju.

Spora dawka koncertów to nie jedyne atrakcje czekające na uczestników Festiwalu. Będziemy mogli wziąć udział w zabawach sportowych przygotowanych przez grupę od lat zajmującą się organizacją surviwali, oraz zobaczyć pokazy walk drużyny wojów. Ośrodek, w którym odbędzie się Festiwal posiada boisko do piłki nożnej i siatkówki, a także basen. Organizatorzy przewidują zawody w przeciąganiu liny czy siłowaniu na rękę. Na terenie Festiwalu rozstawione będą stoiska z odzieżą i prasą narodową, na której już zapowiedziało się kilkunastu producentów i dystrybutorów. Dla koneserów nie zabraknie oryginalnych płyt, biżuterii oraz innych gadżetów narodowych, a nawet… polowego studia tatuaży! :)

Niezwykle ważna jest także atmosfera, spotkania ze starymi znajomymi, poznawanie nowych… Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z działalnością różnych organizacji i grup. Oprócz wspólnej rekreacji, na pewno będzie też pora na ideowe dyskusje, wymianę doświadczeń i metod prowadzenia aktywnej narodowej działalności.

Bilet na Festiwal wraz z miejscem na namiot kosztuje 140zł.  Atrakcyjną ofertą jest bilet za jedyne 180zł (dla grup zorganizowanych 7 osób) do trzypokojowego domku z łazienką i aneksem kuchennym. Można też wynająć domek dla grupy 5-cio lub 6-cio osobowej, kosztujący odpowiednio 200zł i 240zł od osoby. Organizatorzy udostępniają domki jedynie grupom zorganizowanym lub dla kilku rodzin (także z dziećmi). Warto jednak pamiętać, że przy wynajmie domku obowiązuje kaucja zwrotna 300zł za cały domek. Cena biletu dla dzieci podlega negocjacji, na terenie ośrodka znajduje się plac zabaw, przewidziane są również atrakcje dla najmłodszych uczestników.

Podobne festiwale za granicą przyciągają setki, a nawet tysiące uczestników, amatorów dobrej muzyki, chcących spędzić czas w atmosferze zgoła odmiennej od „komercyjnych” imprez.  Najbardziej znanym w środowisku narodowym jest Magyar Sziget (Węgierska Wyspa), którego organizacja i dla nas była w pewnym stopniu inspiracją. Silna scena muzyczna i kulturalna, jest fundamentem silnego ruchu społecznego o profilu narodowym. Nie będziemy więc szczędzić trudu i środków żeby nasze Orły rozwinęły skrzydła ;) Spotkajmy się na Orlim Gnieździe!

www.festiwalorlegniazdo.pl

orle-gniazdo-plakat