Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej i jednocześnie lider Komunistycznej Partii Chin, Xi Jinping umacnia swoją władzę nie tylko poprzez decyzje kadrowe, lecz także za pośrednictwem własnej ideologii, nazwanej podczas ostatniego partyjnego kongresu „socjalizmem nowej ery”. Z tego powodu urzędnicy oraz miliony aktywistów dominującego w Chinach ugrupowania muszą zapoznać się z najnowszą publikacją przygotowaną przez swojego lidera.

Biuro prezydialne Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin poinformowało oficjalnie, że członkowie partii we wszystkich regionach kraju i na wszelkich stanowiskach muszą zapoznać się z nową publikacją prezydenta Xi Jinpinga, dotyczącą metod zarządzania krajem. Dzięki studiowaniu książki aktywiści rządzącego ugrupowania mają lepiej zrozumieć idee Xi Jinpinga w postaci „socjalizmu nowej ery” o chińskiej specyfice, co ma pomóc w lepszym wcieleniu jego misji w życie.

Pierwszy tom książki Xi Jinpinga ukazał się przed trzema laty, natomiast druga część ma poszerzać dotychczasowe idee forsowane przez przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej. Ogółem publikacja podzielona jest na siedemnaście działów tematycznych i zawiera dokładnie 99 przemówień, wywiadów, rozporządzeń i listów opublikowanych przez Xi Jinpinga w okresie od 18 sierpnia 2014 do 29 września 2017 roku, ukazując tym samym sposób działania Komitetu Centralnego KPCh.

Aby książka trafiła na czas we właściwe miejsca, konieczne było wzięcie nadgodzin przez blisko pół tysiąca pracowników jednej z drukarni działających na przedmieściach Chin, zaś publikacja została przetłumaczona na 23 języki obce. Myśl Xi Jinpinga została wpisana w ubiegłym miesiącu do partyjnego statutu KPCh, stąd też niedługo po zjeździe partii na wielu chińskich uczelniach uruchomiono wydziały „myśli Xi Jinpinga dla nowej ery socjalizmu o chińskiej specyfice”.

Na podstawie: news.xinhuanet.com, wgospodarce.pl.