2 października w Brnie miał miejsce pierwszy oficjalny zjazd nacjonalistów zajmujących się uliczną sztuką, za pośrednictwem której wyrażają nie tylko siebie, ale i swoje poglądy. WiderstandStreetArt Graffiti Jam pełnił rolę warsztatów oraz spotkania zapoznawczego, na którym grafficiarze i writerzy z większości miast mogli wymienić się doświadczeniami oraz wspólnie podyskutować o poziomie nacjonalistycznego street artu w Czechach.
Graffiti Jam odbywał się w przygotowanym wcześniej pomieszczeniu, gdzie każdy z uczestników otrzymał 'swoją’ ścianę, na której mógł wykonać pracę. Łącznie powstało ponad dwadzieścia graffiti, a oprócz nich nacjonaliści zajmowali się także wyrabianiem wzorów ze styropianu, które w dalszej kolejności nalepiane są na ściany, wycinaniem i odbijaniem szablonów oraz ćwiczeniem tagów, na które przeznaczono specjalne deski. Podczas wykonywanych prac uczestnikom towarzyszyła puszczana z głośników muzyka, oscylująca zarówno wokół hip hopu, jak też RAC czy Hatecore’u. Na sali dostępne było również stoisko, na którym każdy zainteresowany mógł zaopatrzyć się w profesjonalne spreje, markery oraz propagandowe wlepki.
Zdjęcia prac wykonanych na WSA Graffiti Jam będą się stopniowo pojawiać na widerstandstreetart.wordpress.com, a organizatorzy tej akcji wyrażają nadzieję, iż impreza ta w niedalekiej przyszłości stanie się lokalną tradycją.