Lokalny polityk szwedzkich Chrześcijańskich Demokratów został wyrzucony z partii za niepoprawne politycznie poglądy, ponieważ krytykował on między innymi islam nazywając go „totalitarnym światopoglądem”. Chadecja w ostatnim czasie traci zresztą poparcie właśnie z powodu swojej niekonsekwentnej polityki w kwestiach związanych z masową imigracją.

Władze szwedzkiej partii Chrześcijańskich Demokratów (KD) zdecydowały się wykluczyć ze swoich szeregów Joachima Gahma, swojego popularnego samorządowca i lidera ugrupowania w gminie Danderyd znajdującej się pod Sztokholmem. Powodem takiej decyzji miała być postawa polityka, który wygłaszał opinie sprzeczne z partyjnym programem oraz zwracał się w „niedopuszczalny sposób” do swoich partyjnych kolegów.

Gahm był bowiem niezwykle aktywny w mediach społecznościowych, w których między innymi krytykował masową imigrację. Jego zdaniem islam wyznawany przez obcokrajowców jest bowiem „totalitarnym światopoglądem”, aborcja jest zbrodnią, feminizm jest „żeńskim faszyzmem”, natomiast francuski prezydent Emmanuel Macron jest dużo większym zagrożeniem niż węgierski premier Viktor Orban.

W ostatnim czasie KD po okresie wysokich notowań w sondażach zalicza poważne spadki. Okazało się bowiem, że wbrew swojej retoryce szwedzka chadecja tak naprawdę popiera łączenie rodzin, czyli ściąganie do tego kraju familii osób ubiegających się o azyl lub stały pobyt.

Na podstawie: friatider.se.