Na platformie internetowej bezpośrednio związanej z Antifą pojawiła się instrukcja, nawołująca do mordowania członków narodowo-konserwatywnej Alternatywy dla Niemiec. Można w niej przeczytać dokładne wskazówki jak powinno się zaplanować atak, w tym w jaki sposób zmylić ochroniarzy zajmujących się bezpieczeństwem polityków tej partii, a także skąd można pozyskać broń potrzebną do przeprowadzenia zamachu.

Instrukcja pojawiła się na stronie Indymedia, czyli międzynarodowej sieci stron internetowych wspierających działania anarchistów. Niemiecka wersja tej witryny uważana jest za szczególnie niebezpieczną, dlatego stale monitoruje ją Federalny Urząd Ochrony Konstytucji, który jak widać będzie miał sporo pracy. Wspomniany tekst w sposób bezpośredni i bezkompromisowy nawołuje bowiem do mordowania działaczy Alternatywy dla Niemiec (AfD).

W instrukcji można więc przeczytać, że osoby związane z Antifą powinny dokładnie zaplanować atak przy użyciu broni palnej, przede wszystkim zbierając informacje na temat planowanych zjazdów Alternatywy. Najlepiej, aby zamachowcy byli zorganizowani w dwie grupy, ponieważ wówczas można wykorzystać więcej wariantów ataków, a przede wszystkim odwrócić uwagę ochroniarzy zabezpieczających partyjne spotkania. Samą broń do zamordowania polityków AfD witryna radzi pozyskiwać w Czechach i Austrii.

Jednocześnie witryna wskazywała konkretnych polityków Alternatywy, którzy powinni stać się celem zamachów, a są nimi oczywiście przywódcy narodowych konserwatystów. Rzecznik AfD Petr Bystron podkreśla z kolei, że był jednym z pierwszych parlamentarzystów wzywających do uznania Antify za organizację terrorystyczną, zwłaszcza w związku z niedawnym atakiem na lidera ugrupowania w Bremie, którego od śmierci po pobiciu przez anarchistów uchroniła interwencja pracowników budowlanych.

Na podstawie: jungefreiehit.de, faz.de.