Liberalno-lewicowe media na całym świecie są oburzone działaniami władz Egiptu, które doprowadziły do aresztowań grupy homoseksualistów. Są oni oskarżeni o promowanie dewiacji i nieobyczajne zachowanie w postaci szerzenia rozpusty, ponieważ na jednym z rockowych koncertów mieli machać flagami w kolorze tęczy symbolizującej międzynarodowy ruch LGBT.

Amnesty International poinformowało w sobotę, że policja w Egipcie aresztowała sześciu mężczyzn, którzy mieli dopuścić się promowania dewiacji i rozpusty w mediach społecznościowych, a ich zatrzymanie jest częścią szerszej policyjnej akcji przeciwko homoseksualistom. Wcześniej bowiem w egipskich aresztach osadzonych zostało jedenastu innych mężczyzn, ponieważ podczas jednego z koncertów mieli wymachiwać flagami w kolorach tęczy symbolizującej ruch LGBT.

Do zdarzenia doszło podczas koncertu Mashrou’ Leila, czyli libańskiego zespołu rocka alternatywnego, którego wokalista jest zadeklarowanym homoseksualistą. Jedna z osób została już skazana na sześć lat więzienia, natomiast wśród aresztowanych po raz pierwszy od wielu lat miała znaleźć się kobieta. Dodatkowo większość z podejrzanych ma zostać poddana badaniom medycznym mającym wykazać, czy utrzymywali stosunki homoseksualne.

Sam homoseksualizm nie jest zakazany według egipskiego systemu prawnego, ale tamtejsza policja bardzo często aresztuje osoby tej orientacji za promowanie dewiacji i szerzenie rozpusty. Ponadto zwalczanie dewiantów ma poparcie tamtejszych przywódców religijnych.

Na podstawie: reuters.com.